Czego można się spodziewać po pierwszym spotkaniu z projektantem wnętrz

  • 0
  • on

 

Rozważasz więc konsultację z projektantem wnętrz lub dekoratorem wnętrz, aby pomóc w nadchodzącym projekcie. Jak wybrać jednego projektanta zamiast drugiego? A czego należy się spodziewać na pierwszym spotkaniu? Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Zdecyduj o zakresie projektu – Co tak naprawdę chcesz zrobić? Przebudowujesz całą kuchnię lub potrzebujesz pomocy w doborze kolorów ścian w kuchni? Zakochałeś się w krześle lub meblu, ale nie wiesz, jak dopasować je do pokoju? Upewnij się, że ZNASZ definitywnie ODPOWIEDZI na te pytania, zanim rozpoczniesz wyszukiwanie. Pierwsze pytanie, jakie zada projektant wnętrz lub dekorator, brzmi: – Czym jest projekt? Zakres projektu określi rodzaj pomocy, której będziesz potrzebować – od firmy projektowej do projektanta architekt wnętrz warszawa lub gdzieś pomiędzy.

Porozmawiaj z lokalnymi przyjaciółmi o doświadczeniach związanych z podobnym projektem – Teraz, gdy masz pewność co do zakresu projektu, zapytaj znajomych i rodzinę o ich doświadczenia w tej samej dziedzinie. Jeśli twój przyjaciel zaczął od prostej konsultacji kolorystycznej, która przerodziła się w poważną przebudowę domu, możesz z nim porozmawiać, aby dowiedzieć się, jak to się stało. I jak uniknąć takiej sytuacji, aby nie przydarzyła się Tobie.

Zbierz zdjęcia i pomysły dotyczące pomieszczeń, które do Ciebie przemawiają —Kiedy mówisz „nowoczesny”, może to oznaczać zupełnie co innego dla architekta, projektanta i/lub dekoratora. Zamiast tego pokaż zdjęcia! Zbieraj zdjęcia pokoi i pomysły z czasopism, stron internetowych, zdjęć domów znajomych, książek i przygotuj je, aby pokazać projektantom na pierwszym spotkaniu. Dodatkowo, jeśli podoba Ci się wystrój lokalnego sklepu, zrób sobie zdjęcia i zapytaj sprzedawców, którzy projektanci często tam kupują. Możesz również dowiedzieć się o dodatkowych projektantach do rozważenia.
Teraz – jesteś przygotowany na spotkanie z dekoratorem wnętrz lub projektantem i zawęziłeś listę możliwych firm. Czego należy się spodziewać w następnej kolejności? Kontaktując się i spotykając projektantów, pamiętaj o następujących rzeczach.

Spodziewaj się symbolicznej opłaty za wstępną konsultację — jak mówi stare przysłowie — czas to pieniądz! Spodziewaj się, że doświadczony i preferowany projektant pobierze opłatę za pierwszą wizytę. Opłata godzinowa lub ustalona za pierwsze spotkanie jest powszechna i niektórzy projektanci mogą ją naliczać przy pierwszym zleceniu. Podpowiedź: Savvy architekt wnętrz warszawa używa tego jako wskaźnika dla nowych klientów. Jeśli potencjalny klient narzeka lub narzeka na początkową opłatę za konsultację, projektant może założyć, że potencjalny klient będzie miał problemy z opłaceniem kolejnych opłat i nie będzie zainteresowany przyjęciem potencjalnego klienta jako klienta.
Spodziewaj się odpowiedzi na wiele pytań dotyczących Twojego gustu i stylu — Ponieważ jest to pierwsze spotkanie projektanta, zrobi wszystko, co w jego mocy, aby poznać Twój styl. On/ona zwróci uwagę na aktualny stan twojego domu, twoje wybory dotyczące mebli (jeśli są one oczywiste) oraz to, jak ty i twoja rodzina obecnie żyjecie w swojej przestrzeni. Jeśli masz jakieś duże niechęci lub sympatie, teraz jest czas, aby to wyrazić – np. brak kogutów w wystroju kuchni czy chęć posiadania elementu wodnego w sypialni. I nie zapomnij pokazać zebranych zdjęć, jak omówiono wcześniej!
Upewnij się, że ważni decydenci są dostępni — nawet jeśli twój współmałżonek/osoba znacząca nie będzie zaangażowana w proces, jeśli będzie mieszkać w tej przestrzeni, włącz ją do pierwszego spotkania. Zwłaszcza jeśli pokój jest wspólny, na przykład kuchnia lub główna łazienka. Nie organizuj tego spotkania w ciągu dnia, kiedy współmałżonek/osoba znacząca jest niedostępna. Może to łatwo stać się powodem sporów, gdy projekt zostanie uruchomiony.
Spodziewaj się omówienia budżetu — to może być drażliwy temat, ale nierozmawianie o nim nie sprawi, że zniknie! Upewnij się, że jasno określiłeś swoje ograniczenia budżetowe i zapytaj projektanta/dekoratora, czy Twoje oczekiwania budżetowe odpowiadają rzeczywistości projektu. A jeśli projektanci nie wspominają o budżecie, pamiętaj o tym – zasługujesz na rozeznanie, zanim zaczną się jakiekolwiek plany.
Wiedz, co lubisz, ale bądź otwarty na odkrywanie nowych rzeczy — sprytny projektant nie zaprojektuje całego pokoju na pierwszym spotkaniu, ale może zasugerować kilka rzeczy, aby ocenić Twoje reakcje na różne pomysły. Jeśli zauważysz, że reagujesz negatywnie na sugestie, szukaj dalej! Wkrótce znajdziesz projektanta/dekoratora, który mówi w Twoim języku… ale bądź otwarty na naukę kilku nowych słów w tym języku! (mam nadzieję, że ta analogia ma sens). Za to właśnie płacisz projektantowi – wprowadzaj nowe i świeże pomysły do swojej przestrzeni!

Mamy nadzieję, że powyższe porady okażą się przydatne, gdy rozważasz zatrudnienie specjalisty od projektowania do swojego następnego projektu. Lista powstała na podstawie naszych własnych doświadczeń i interakcji z klientami przed, w trakcie i po projektach domowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *