Jak najlepiej współpracować z projektantem wnętrz

  • 0
  • on

Pierwszy raz pracujesz z Architektem Wnętrz? Cóż, to nie musi być trudne, wystarczy być naprawdę zorganizowanym i wiedzieć, czego się chce. Oto kilka wskazówek, jak zacząć.

Po pierwsze, nie bój się projektanta! Może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale niektóre osoby mogą być onieśmielone tym, co projektant zaleci dla Twojej przestrzeni. Tysiące ludzi inwestują w projektanta, ponieważ są przekonani, że jest on odpowiednio wykwalifikowany i wie, co robi.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę, czy remontujesz mały dom, możliwe jest osiągnięcie połączenia najnowszych trendów projektowanie wnętrz online, które obejmują funkcjonalność i własny styl. Po drugie, wiedz, czego chcesz i potrzebujesz dla swojej przestrzeni.

Remontujesz swoją kuchnię? A może łazienka – oba są niezwykle ważnymi miejscami w domu i oba mają wysoki wskaźnik użytkowania, a oba są potencjalnie dość drogie… dlatego ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakie są Twoje wymagania.

Zakładając, że miałeś budżet przed skorzystaniem z usług projektanta wnętrz, musisz być teraz gotowy, aby trzymać się tego budżetu! Projektant wnętrz niekoniecznie wyda wszystkie twoje pieniądze, ale będzie miał nowe i innowacyjne pomysły, technologie i opcje dla twojej przestrzeni, o których być może wcześniej nie myślałeś i dlatego nie przewidziałeś budżetu.

Ważne jest, aby zawsze pozostawić trochę bufora w budżecie na naprawdę niesamowite pomysły przedstawione przez projektanta wnętrz, którym nie można się oprzeć, lub oczywiście na wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Następnym krokiem jest zbadanie swojego projektanta. Nowy Jork ma mnóstwo projektantów wnętrz, więc wybór może być dość trudny. Oczywiście wybierz kogoś, kto ma ubezpieczenie i odpowiednie kwalifikacje, a następnie poświęć czas na przejrzenie jego wcześniejszej pracy. Pamiętaj, że przestrzeń, którą zamierzasz przebudować, jest dla Ciebie ważna i będzie kosztować ciężko zarobione pieniądze, więc poświęć czas na dokładne zbadanie projektanta.

Projektanci wnętrz będą mieli portfolio składające się ze zdjęć i raportów satysfakcji klientów, które pomogą Ci ustalić, czy ten projektant jest dla Ciebie. Innym dobrym pomysłem, jeśli to możliwe, jest obejrzenie z projektantem niektórych z ich wcześniejszych prac. Pozwoli Ci to wczuć się w przestrzeń stworzoną przez projektanta, a także pomoże potwierdzić Twoje wyobrażenia o własnej przestrzeni.

Kiedy już zdecydujesz, że styl projektanta wnętrz jest tym, co lubisz, poświęć trochę więcej czasu, aby upewnić się, że jesteś na tej samej stronie werbalnie. Ok, więc być może nie będziecie najlepszymi kumplami (chociaż może to pomóc wam trochę się dogadać), ale ważne jest również, abyście oboje byli w stanie dobrze się ze sobą komunikować.

W tego rodzaju relacjach zawodowych naprawdę ważne jest, aby móc przekazać swojemu projektantowi wnętrz dokładnie to, czego chcesz, a jednocześnie móc i chcieć pozwolić mu kierować niektórymi decyzjami.

Więc dokonałeś wyboru! Jesteś szczęśliwy, projektant jest szczęśliwy, teraz niech tak zostanie. Organizowani są wykwalifikowani i profesjonalni projektanci wnętrz w Nowym Jorku. Ale dobrze jest też być zorganizowanym, więc przyjdź na pierwsze spotkanie z dobrym planem.

Ramy czasowe są bardzo ważne, ponieważ mogą mieć wpływ na Twój budżet. Upewnij się, że masz realistyczne ramy czasowe na papierze, biorąc pod uwagę takie rzeczy, jak import tej granitowej ławki z Włoch lub ręcznie wykonanej toalety z Grecji – te rzeczy wymagają czasu, a kiedy już się pojawią, są tego warte… nie chcesz być zestresowany czekaniem, jeśli nie zezwoliłeś na odpowiednie ramy czasowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *